Podstawowe informacje na temat III ultra Maratonu Bieszczadzkiego oraz II Ćwierćultramaratonu Bieszczadzkiego

Podstawowe informacje na temat II ultra Maratonu Bieszczadzkiego oraz Ćwierćultramaratonu Bieszczadzkiego

Miejsce: Cisna, Pole Namiotowe Tramp, sobota-niedziela 11-12 października 2014

Dystans: (wg. odczytu z GARMINA na II uMB)  52.195 m (ultraMaraton) i 14km (Ćwiartka)

Suma podbiegów: 2648m (ultraMaraton) i 632 (Ćwiartka)

Start z Cisnej: 7.00 (ultraMaraton) i 7.45 (Ćwiartka)

Trasa ultra Maratonu: Trochę bardziej górska niż w pierwszej edycji. Start z  centrum Cisnej, fragmentem Wielkiej Obwodnicy Bieszczadzkiej w stronę Ustrzyk Górnych (ok. 1km), koło bazy ZHP do stokówki  biegnącej z gdzieś zza Przysłupa w stronę Majdanu (ok. 3km). Stokówką pobiegniemy do Majdanu i dalej lekko pnącą się pod górkę drogą aż do przełęczy nad Roztokami Górnymi (ok. 14km). Tutaj skręcamy w prawo na szlak graniczny w kierunku na Balnicę. Przed Balnicą zbiegamy z pasma granicznago w kierunku na Solinkę (ok. 27km) biegniemy ok. 3km bieszczadzkim szutrem w kierunku Żubraczego obiegając masyw Hyrlatej, na który za chwilę będziemy się wspinać. Nie dobiegając do Żubraczego skręcamy w prawo nieoznakowaną  dróżkę  (będzie oznakowana!) wspinającą się na Berdo (1041m npm). Z Berda biegniemy na Hyrlatą (1103m), Rosochę (1084m) i zbiegamy do Roztok Górnych  (ok. 40km). Z Roztok biegniemy jeszcze raz asfaltem na przełęcz nad Roztokami  (ok. 41km, 801m npm) i znowu wbiegamy na górski szlak, tym razem wspinając się na Okrąglik (1101m). Na Okrągliku żegnamy się z niebieskim szlakiem i skręcamy w lewo w kierunku Cisnej. Kawałek zbiegamy po czym podbiegamy na Jasło (1153m npm), na Szczawnik (1098m) i na Małe Jasło (1097m). z którego zbiegamy czerwonym szlakiem do Cisnej, obok stadionu Orlika, meta przy wjeździe na teren . W sumie powinno wyjść ok. 53km i 3000 metrów przewyższenia (1500m w górę i tyleż samo w dół). Trasa będzie oznakowana, będą oznaczone kilometry. Punkty odżywcze:

  1. Roztoki (12km),
  2. W Solince (26km),
  3. Roztoki II (39km)

Dodatkowo na trasie będą punkty kontrolne: pod Hyrlatą od strony Żubraczego (30km) oraz na Przełęczy nad Roztokami (dwa razy, 14km i 41km). Na punktach kontrolnych będzie woda.

Trasa Ćwierćultramaratonu Bieszczadzkiego zaczyna w centrum Cisnej. Ze stadionu Orlika wybiegniemy przez centrum Cisnej, fragmentem Wielkiej Obwodnicy Bieszczadzkiej w stronę Ustrzyk Górnych (ok. 1km), koło bazy ZHP do stokówki  biegnącej w stronę Przysłupa. Stokówką pobiegniemy do wysokości Małego Jasła. Potem podbieg na Małe Jasło (1097m). z którego zbiegamy czerwonym szlakiem do Cisnej, za stadion Orlika, do mety na terenie Pola Namiotowego Tramp. W sumie powinno wyjść ok. 14km i 1260 metrów przewyższenia (630m w górę i tyleż samo w dół). Trasa będzie oznakowana, będą oznaczone kilometry. Punkty kontrolne na siódmym (początek podbiegu) i dziewiątym kilometrze (Małe Jasło).

Z przyczyn organizacyjnych prosimy kibiców o stosowanie się do wskazań obsługi biegu  w czasie dojazdu na punkty kontrolne i o parkowanie wyłącznie w wyznaczonych miejscach. Na same punkty będą mogły tylko samochody obsługi. Prosimy zarówno sympatyków Maratonu jak i poszczególnych drużyn o parkowanie poza oznakowaną strefą kontrolną i przychodzenie na punkty kontrolne pieszo. Pomaganie zawodnikom poza strefą punktów kontrolnych grozi ich dyskwalifikacją.

Biuro Zawodów będzie otwarte w dniu 10 października 2014 roku w Cisnej (w pobliżu pola namiotowego Tramp) w godzinach 15.00-21:00.

Rejestracja w biurze zawodów jest obowiązkowa. Rejestracji można dokonać wyłącznie w godzinach funkcjonowania Biura Zawodów. Podczas rejestracji zawodnicy zobowiązani są posiadać dowody tożsamości. Osoby, które chcą zarejestrować/odebrać pakiety innych uczestników zobowiązani są dostarczyć ksero ich dowodów oraz podpisane oświadczenie.

Start zawodów: Start Maratonu odbędzie się w niedzielę, 11 października 2015 r. o godz. 7.00 z Centrum Cisnej. Start Ćwiartki - 15 minut później (lub razem- podamy w późniejszym terminie)

Zawodnicy zobowiązani są stawić się na linii startu o godzinie 6:45.

Zawodnicy otrzymają w pakiecie startowym worek oznaczony numerem startowym, umożliwiający zdeponowanie rzeczy w specjalnie wyznaczonym miejscu. Worek można odebrać tylko na podstawie numeru startowego. W przypadku zgubienia przez zawodnika numeru startowego, Organizator jest zwolniony z odpowiedzialności za pobranie worka przez inną osobę. Uwaga: zabrania się pozostawiania w depozycie przedmiotów wartościowych oraz dokumentów.

Noclegi

Ze względów logistycznych najwygodniej jest nocować w Cisnej. Polecamy miejscową informację turystyczną w osobie p. Agnieszki: Tel. 509505594

Informacje na temat noclegów można znaleźć także poprzez Stowarzyszenie Rozwoju Wetliny i Okolic http://www.wetlina.org/   oraz Gminny Ośrodek Kultury i Ekologii w Cisnej http://www.cisna.pl

Zakończenie

Zakończenie imprezy i rozdanie nagród rozpocznie się o godzinie 15:00 w Cisnej, na terenie Pola Namiotowego Tramp. Piwo i jedzenie będzie można kupić na miejscu.

Ochrona przyrody

Na całej trasie Biegu należy stosować się do zasad ochrony przyrody ujętych w regulaminie Bieszczadzkiego Parku Narodowego, a w szczególności zabrania się:

•          zaśmiecania terenu (czyli np. porzucania opakowań po odżywkach /butelek/kubeczków - wszystkie śmieci należy zostawiać na punktach kontrolnych);

•          schodzenia z trasy Biegu

•          zakłócania ciszy.

Zawodnicy łamiący te zasady będą dyskwalifikowani.

Organizator:

Fundacja Bieg Rzeźnika oraz Stowarzyszenie OTK Rzeźnik

Kontakt: otkrzeznik@gmail.com  (we wszystkich sprawach) oraz mirek@biegrzeznika.pl  (zapisy, etc)

Tel.  +48 601 14 33 41

 

SPONSORZY:

lenkomarmasqueezysqueezy

PARTNERZY:

garminliga biegow gorskichskalnykrainawilka

PATRONI MEDIALNI:

biegigorskietvp rzeszowtvp rzeszowoutdoormagazyngorydlaciebiewbieszczady